Ha egy számot 5-tel osztunk, a maradék 3. Ha ugyanezt a számot 3-mal osztjuk a maradék 1. Az első esetben a kapott hányados 8-cal kisebb, mint a második hányados. Melyik számot osztjuk?

Köszönöm annak aki válaszol:)
2009. okt. 31. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ax5+3=B

Cx3+1=B

A+8=C


Ax5+3=Cx3+1

Ax5+3=(A+8)x3+1


oldd meg :)

2009. okt. 31. 18:18
 2/3 anonim válasza:
A=11
2009. okt. 31. 18:33
 3/3 anonim válasza:
Én is pont ezt a feladatot nem bírom kiszámolni XD.
2009. nov. 1. 16:40