Elfogyott a zsebpénzem 40%-a és még 100 Ft, így az eredeti pénzem egyharmada maradt meg. Mennyi volt a zsebpénzem?

Légyszives segítsetek nekem !! Köszi
2009. okt. 31. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

legyen az eredeti: x, ebből kivonjuk a 0,4x-et és a 100-at és az egyenlő 1/3 x:

x-0,4x-100=1/3 x

15/15x-6/15x-100=5/15x

9x-1500=5x

x=375

2009. okt. 31. 11:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyoon szépen köszönöm !! :)
2009. nov. 1. 16:33