450 g 5 m/m%-os konyhasooldatbol elparologtatunk 100 g vizet. Milyen a maradek oldat tomeg%-os osszetetele?


2013. aug. 26. 07:23
 1/2 anonim válasza:

450 g * 5% = 22,5 g só

450-22,5=427,5 g víz

427,5-100= 327,5 g víz

327,5+22,5=350 g oldat

22,5/350=0,06428 ---> 6,43m/m%-os lesz az oldat

2013. aug. 26. 08:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2013. aug. 26. 10:06