1 m3 vizben elnyeletunk 1 m3 standardallapotu ammoniagazt. Mekkora lesz igy az oldat anyagmennyiseg-szazalekos ammoniatartalma?


2013. aug. 11. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
a víz is standardállapotban van?:)
2013. aug. 11. 12:03
 2/6 anonim ***** válasza:

mert ha igen,akkor leírom,hogy én hogy gondolom,hátha segít

V(H2O)=1m^3=1*10^-3 dm^3

Vm=24.5 mol/dm^3

------------------

n(H2O)=4.08* 10^-5 mol


V(NH3)=1m^3=1*10^-3 dm^3

Vm=24.5 mol/dm^3

------------------

n(NH3)=4.08* 10^-5 mol


n(összes)=8.16*10*^-5 mol

tehát látod,hogy 50-50 n/n %os

2013. aug. 11. 12:07
 3/6 Silber ***** válasza:
#2: 1 m^3 nem 10^-3 dm^3 (1 cl), hanem 10^3 dm^3. :)
2013. aug. 11. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

bocsánat, nagyon igaz silber! :)

csak elnéztemxD

2013. aug. 11. 14:24
 5/6 A kérdező kommentje:
A megoldas: 0,073 n/n%. Aki tudja, hogy jott ki, az legyszi irja le a feladat levezeteset. Koszi mindenkinek. :)
2013. aug. 13. 07:26
 6/6 anonim ***** válasza:

1 m3 H2O = 1000 dm3 = 1000 kg = 1.000.000 g. Ezt osztod a moláris tömeggel (MH2O= 18g/mol) = 55555,556 mol (=oldószer).


1 m3 NH3 = 1000 dm3. Ezt elosztod a moláris térfogattal (std. Vm= 24,5 dm3/mol) = 40,8163 mol (=oldott anyag)


Tehát:

oldószer = 55555,556 mol H2O

oldott anyag = 40,163 mol NH3

oldat = 55596,3718 mol


n/n%= oldott anyag/oldat*100= 40,163/55596,3728*100= 0,07341%


17/F

2013. aug. 13. 11:17