2012. jan. 16. 16:54
1/4 anonim válasza:
Az ideális gáz állapotegyenletéből kifejezzük a HCl anyagmennyiségét, majd az így kapott anyagmennyiséget elosztjuk az oldat térfogatával.
p*V_g = n*R*T --> n = p*V_g/R/T.
c = n/V_o = p*V_g/R/T/V_o.
V_g a gáz térfogata, V_o az oldaté. R a gáz állandó, p a nyomás (a standard állapot miatt) adott, T a hőmérséklet.
T-t nem adták meg amúgy valahol? Vagy nem mondtatok olyat kémiaórán, hogy a standard állapotban a hőmérséklet ennyi és ennyi?
2/4 A kérdező kommentje:
hát a 25 fok van ott. akkor avval kéne?
2012. jan. 16. 18:23
3/4 anonim válasza:
Jap. Csak kelvinben helyettesítsd be.
c = 100000 Pa * 12,25 dm^3 / (8,31 J/mol/K)/(298 K)/(0,4 dm^3), kb. 1,236 mol/dm^3.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönööm. :)
2012. jan. 22. 16:31