Hol rontottam el? Ez a feladat:1 m3 vizben elnyeletunk 1 m3 standardallapotu ammoniagazt. Mekkora lesz igy az oldat anyagmennyiseg-szazalekos ammoniatartalma?


Ahogy en szamoltam:

A viz anyagmennyisege: n=m/M=1000000/18=55555,56 mol

Az ammonia anyagmennyisege: n=V/Vstandard=1000000/24,5=40816,32 mol

Az oldat anyagmennyisege: 55555,56+40814,32=96371,88 mol

Az ammoniatartalom: 40816,32/96371,88*100=42,35%

A helyes megoldas viszont: 0,073n/n%.



2013. aug. 13. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A másik kérdésednél válaszoltam már.


17/F

2013. aug. 13. 11:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Láttam ugyanezt a kérdésed is és olvastam is az előttem válaszoló megoldását,és ahogy látom más gondolkodás, és ez kémiánál csak természetes.:)


V(H2O)= 1m^3= 1000 dm^3= 1000 000 cm^3 = 1000 000 g

M(H2O)= 18 g/mol

----> n(H2O)= 55 555,55 mol


V(NH3)=1 m^3= 10^3 dm^3(itt szerintem nem figyeltél hogy azonosak legyenek a mértékegységek!)

Vm(NH3)=24.5 mol/dm^3

----->n(NH3)= 40.81 mol


n(összes)= 55 596.36 mol

n/n%os(NH3)=40.81/55 596.36=7.34*10^-4%

vagyis 0.000734 NH3 n/n% jön ki nekem,ami azért kicsit jobb,mint a tied.. :D

de valószínűleg az enyémben is lehet valami hiba,ha azt mondod az a megoldás, ezért majd később átnézem.

2013. aug. 13. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló


Az n/n%-nál lehagytad a 100-zal való szorzást. Így te is megkapod a 0,0734%-os eredményt. :)


17/F

2013. aug. 13. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
és igen tényleg! :)
2013. aug. 13. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor kedves kérdező, a feladat megoldása kétféleképpen is megvan már
2013. aug. 13. 12:34