Mi a megoldása és a levezetése egy vizsgához kélne a kémiai feladat?

Hány ! lesz az az oldat mely 7g 24%-os és 48g 32%-os oldatból keverünk?

2013. ápr. 5. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Sima keverési egyenletes feladat. A keverési egyenlet lényege, hogy összeöntünk két oldatot, az egyik m1 tömegű és w1 tömegszázalékos, a másik m2 tömegű és w2 tömegszázalékos. Ekkor a keletkezett új oldat a két kezdeti oldat tömegének összege, összetétele pedig egy újfajta, w3 tömegszázalék:


m1*w1 + m2*w2 = (m1+m2)*w3


Behelyettesítve:


7*24 + 48*32 = (7+48)*w3


1704 = 55*w3


w3 = 30,98%

2013. ápr. 5. 21:08