Hány ! lesz az az oldat mely 7g 24%-os és 48g 32%-os oldatból keverünk?2013. ápr. 5. 19:32
1/1 anonim válasza:
Sima keverési egyenletes feladat. A keverési egyenlet lényege, hogy összeöntünk két oldatot, az egyik m1 tömegű és w1 tömegszázalékos, a másik m2 tömegű és w2 tömegszázalékos. Ekkor a keletkezett új oldat a két kezdeti oldat tömegének összege, összetétele pedig egy újfajta, w3 tömegszázalék:
m1*w1 + m2*w2 = (m1+m2)*w3
Behelyettesítve:
7*24 + 48*32 = (7+48)*w3
1704 = 55*w3
w3 = 30,98%