Ezt hogyan kellene kiszámolni? (valószínűségszámítás) sürgős!


8, Egy iskolában a tanulók 60%-ának van otthon internet elérése. 8 főt kiválasztunk random. Mennyi a valószínűsége annak, hogy

a, pontosan 5-nek van otthon nete?

b, legalább 6-nak van otthon nete?


Előre is köszönöm a hasznos segítséget!


2013. aug. 13. 09:52
 1/2 anonim válasza:

van net: p=0,6

nincs net: p=0,4

a,:pontosan ötnek: 0,6^5 x 0,4^3 ezt még be kell szorozni 8 alatt az öttel, mert a sorrend nem számít


b,: legalább 6nak van

ezt meg úgy kell, hogy veszed a komplementerét( tehát legfeljebb 5-nek van) és kivonod a komplementert 1-ből


komplementer:

0-nak van, 8-nak nincs = 0,4^8

1-nek van, 7-nek nincs = 0,6x0,4^7

2-nek van, 6-nak nincs = 0,6^2x0,4^6

stb.

ezeket összeadod és kivonod 1-ből

2013. aug. 16. 13:33
 2/2 anonim ***** válasza:

A binomiális eloszlás alkalmazható a feladat megoldására.

P(kszi=k)=comb(n,k)*p^k*q^(n-k), ahol comb a binomiális együtthatót, n a(független) kísérletek számát jelenti.

Itt p=0,6; q=0,4; n=8 és k az adott esemény.

P(kszi=5)=108864/390625~0,28, és P(kszi>=6)=123201/390625~0,32

Sz. Gy.

2013. aug. 18. 12:51