Valószínűségszámítás. Mennyi valószínűséggel érünk el egy szelvénnyel az 5ös lottón nyereményt?

Sürgős!! :)

2013. jún. 3. 22:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam h lehetőleg a számítás menete is kéne
2013. jún. 3. 22:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedvező esetek száma: 1

Lehetséges esetek száma: 90 alatt az 5, mert 90-ből ennyiféleképpen lehet kiválasztani 5 számot.

Tehát a valószínűség 1/(90 alatt az 5)=1/43949.68=0,00000002275

2013. jún. 3. 22:57
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk az a kérdés, hogy mekkora valószínüséggel lesz 3as találatunk?
2013. jún. 3. 23:15
 4/6 bongolo ***** válasza:

Az ötből valamelyik hármat találjuk el: (5 alatt 3)

A maradék kettőt a nem nyerő 85-ből ikszeljük: (85 alatt 2)

Ezek szorzata lesz a kedvező esetek száma.

Az összes továbbra is (90 alatt 5)


(5 alatt 3)·(85 alatt 2)/(90 alatt 5)

2013. jún. 3. 23:24
 5/6 anonim ***** válasza:
a 2es válaszoló csak a főnyeremény esélyét írta le, ami nem egyenlő a nyeremény esélyével.
2013. jún. 4. 10:56
 6/6 Lolo02 válasza:

(5alatt5X85alatt0)+(5alatt4X85alatt1)+...+(5alatt2X85alatt3)= 1023826


1023826/90alatt5= 0,023296 a valószínűsége, hogy elérek valamilyen nyereményt azaz 2,3296%

2014. márc. 16. 21:32