Sürgős!! :)2013. jún. 3. 22:52
1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam h lehetőleg a számítás menete is kéne
2013. jún. 3. 22:54
2/6 anonim válasza:
Kedvező esetek száma: 1
Lehetséges esetek száma: 90 alatt az 5, mert 90-ből ennyiféleképpen lehet kiválasztani 5 számot.
Tehát a valószínűség 1/(90 alatt az 5)=1/43949.68=0,00000002275
3/6 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk az a kérdés, hogy mekkora valószínüséggel lesz 3as találatunk?
2013. jún. 3. 23:15
4/6 bongolo válasza:
Az ötből valamelyik hármat találjuk el: (5 alatt 3)
A maradék kettőt a nem nyerő 85-ből ikszeljük: (85 alatt 2)
Ezek szorzata lesz a kedvező esetek száma.
Az összes továbbra is (90 alatt 5)
(5 alatt 3)·(85 alatt 2)/(90 alatt 5)
5/6 anonim válasza:
a 2es válaszoló csak a főnyeremény esélyét írta le, ami nem egyenlő a nyeremény esélyével.
6/6 Lolo02 válasza:
(5alatt5X85alatt0)+(5alatt4X85alatt1)+...+(5alatt2X85alatt3)= 1023826
1023826/90alatt5= 0,023296 a valószínűsége, hogy elérek valamilyen nyereményt azaz 2,3296%