Hogyan kell ezeket megoldani? (valószínűségszámítás)


1. Mennyi a valószínűsége annak, ha feldobunk egy érmét, akkor a fej lesz felül?

2. Random kiválasztunk egy számot 1-től 50-ig. Mennyi a valószínűsége annak, hogy nem négyzetszámot kapunk?

3. Egy dobókockát eldobunk és egy érmét feldobunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a kapott szám a kockán páratlan és az érme felső részén fej lesz?

4. 200 ember vértípusát vizsgálták meg a típusok szerint csoportosítva A:50 B: 65 0=70 AB:15. Mennyi a valószínűsége annak, ha random kiválasztunk egy embert, akkor 0-ás vércsoportba tartozik?

5. Egy tálkában van 3 piros golyó, 7 zöld és 10 fehér. Ha három golyót kiválasztunk mennyi a valószínűsége annak, hogy:

a, pontosan kettő zöld?

b, legalább egy piros?

c ,egy fehér, egy zöld és egy piros?


6, Egy parkolóban van 100 jármű. 60 autó, 30 teherautó, a többi busz. Mennyi a valószínűsége annak, hogy:

a, először egy teherautó megy el?

b, először egy busz megy el?

c, ha az első két jármű autó, amely elhagyja a parkolót?


7, 5 fős csapatot akarunk kialakítani 10 nőből és 6 férfiból.

mennyi a valószínűge annak, hogy az 5 fő közül:

a, 3 nő és 2 férfi?

b, 4 nő és egy nő?

c, 5 nő?

d, legalább 3 nő?


8, Egy iskolában a tanulók 60%-ának van otthon internet elérése. 8 főt kiválasztunk random. Mennyi a valószínűsége annak, hogy

a, pontosan 5-nek van otthon nete?

b, legalább 6-nak van otthon nete?


9, Amikor egy dobókockát eldobunk és egy érmet feldobunk, mennyi a valószínűsége annak, hogy:

a, fej lesz és páros szám?

b, a szám nagyobb, mint 3?

c, fej lesz vagy páratlan szám?


10, A 7 törpe elmegy egy bányába dolgozni. Egymás mellett állnak. Mennyi a valószínűsége annak, hogy hapci és kuka egymás mellett fog állni a sor egyik végén?

A munka után elmennek ebédelni és egy köralakú asztalhoz ülnek. Mennyi a valószínűsége annak, hogy Hapci és Kuka nem egymás mellé ülnek?



[link]


Előre is köszi!


2013. aug. 10. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

1. P=0,5


2. 51 szám összesen, ebből 7 négyzetszám és 44 nem négyzetszám tehát..P=44/51=0,8627


3. lehetőségek 1 és fej, 1 és írás, 2 és fej, 2 és írás, 3 és fej, 3 és írás, 4 és fej, 4 és írás, 5 és fej, 5 és írás, 6 és fej, 6 és írás. összesen 12 eset ebből nekünk 3 jó( 1 és fej, 3 és fej és az 5 és fej..tehát P=3/12

4.70 0 ás összesen 200 ember. P=70/200


5.a 7 alatt a 2 szorozva 13 alatt az 1/(osztva) 20 alatt a 3=0,239


b, 3 alatt az 1 szorozva 3 alatt a 2 szorozva 3 alatt a 3/20 alatt a 3=7,89x10a mínusz3on


c, 10x7x3/20alatt a 3=0,1842


6.,a. 30/100


b. 10/100


c, nem értem annyira a kérdést de lehet h ez: 60 alatt a 2/100 alatt a 2=0,357


7. a. 10 alatt a 3 x 6 alatt a 2 / 16 alatt az 5= 0,412


b. 10 alatt a 4 x 6 alatt az 1 / 16 alatt az 5=0,289 ( gondolom itt egy férfi van csak elírtad.)


c. 10 alatt az 5 / 16 alatt az 5= 0,0578


8, ezt sajnos nem tudom


9, a 3/12


b, 6/12


c, 3/12

10, 2x5!=240


Ez kemény volt :) Azért próbáld meg is érteni. Hányadikos vagy amúgy?

2013. aug. 11. 23:31
 2/5 anonim ***** válasza:
jajj bocsi a 10es vége lemaradt.. szóval ezt még el kell osztani 7!-ral vagyis P=2x5!/7!=0,0476
2013. aug. 11. 23:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Kilencedikes leszek.
2013. aug. 12. 07:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 12. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:
9.eseknek ilyet kell számolni? Mi ezt gimi utolsó évében tanultuk. Nem semmi
2013. aug. 12. 22:55