A bergengóc csokigyárban 190 tábla tej csoki, 10 tábla keserű csoki, A roxfot csokigyárban 240 tábla tej és 60 tábla keserű csoki, a mézga csokigyárban 450 tej és 50 keserű csokit gyártanak. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ha kiválasztok egy keserű csokit, az a roxfort csokigyárból való?2013. jún. 4. 11:52
1/1 anonim válasza:
Nem vagyok biztos benne, de a csokisnál:
10+60+50= 120 tábla keserű csoki van összesen, ebből 60 a roxfort (ez a feltételnek kedvező)
Kedvező per összes, vagyis 60/120=0,5 a valószínűség (vagy 50%, ahogy tetszik.)
A kockásnál: az első kocka mindegy mi, 6 lehetőség van. A második ugyanaz a szám nem lehet, 5 lehetőség van. Az utolsó már csak 4, vagyis 6*5*4=120 olyan eset van, mikor különbözőek. Összesen 6*6*6=216 féle lehetőség van.
120/216=0,55555 = 55,55%
Nem tenném rá az életem, de gondolom.