Valószínűségszámítás, hogy kell? Hnap ZH valaki letudná irni a feladatok menetét? Dobjunk fel egyszerre három kockát. Mekkora a valószínűsége, hogy különböző számok vannak felül?

A bergengóc csokigyárban 190 tábla tej csoki, 10 tábla keserű csoki, A roxfot csokigyárban 240 tábla tej és 60 tábla keserű csoki, a mézga csokigyárban 450 tej és 50 keserű csokit gyártanak. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ha kiválasztok egy keserű csokit, az a roxfort csokigyárból való?
2013. jún. 4. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de a csokisnál:

10+60+50= 120 tábla keserű csoki van összesen, ebből 60 a roxfort (ez a feltételnek kedvező)

Kedvező per összes, vagyis 60/120=0,5 a valószínűség (vagy 50%, ahogy tetszik.)


A kockásnál: az első kocka mindegy mi, 6 lehetőség van. A második ugyanaz a szám nem lehet, 5 lehetőség van. Az utolsó már csak 4, vagyis 6*5*4=120 olyan eset van, mikor különbözőek. Összesen 6*6*6=216 féle lehetőség van.

120/216=0,55555 = 55,55%


Nem tenném rá az életem, de gondolom.

2013. jún. 4. 13:47