27. Adott az f : R → R , ( ) 2 4 f x = x − x függvény. Számítsuk ki: ( fofofof )(1) értékét.2013. aug. 5. 09:50
2/4 A kérdező kommentje:
Adott az f : R → R , f(x)=x^2 - x^4 függvény. Számítsuk ki: (fofofof)(1) értékét.
2013. aug. 5. 11:39
3/4 bongolo válasza:
(f∘g)(x) azt jelenti, hogy az x értéket először a g függvénnyel kell leképezni, ami így kijön, azt meg az f-fel. Vagyis:
(f∘g)(x) = f(g(x))
Most ez a kompozit függvény:
(f∘f∘f∘f)(x) = f(f(f(f(x))))
Belülről kifelé ki kell számolni szépen sorban:
x = 1
f(1) = 1² - 1⁴ = 0
f(f(1)) = f(0) = 0² - 0⁴ = 0
mázlid van, innentől kezdve az összes többi is 0.
4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, igy mar ertem ;)
2013. aug. 7. 10:12