Hogyan oldjuk meg az alabbi matek feladatot?

27. Adott az f : R → R , ( ) 2 4 f x = x − x függvény. Számítsuk ki: ( fofofof )(1) értékét.

2013. aug. 5. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Írdd már le rendesen a feladatot
2013. aug. 5. 11:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Adott az f : R → R , f(x)=x^2 - x^4 függvény. Számítsuk ki: (fofofof)(1) értékét.
2013. aug. 5. 11:39
 3/4 bongolo ***** válasza:

(f∘g)(x) azt jelenti, hogy az x értéket először a g függvénnyel kell leképezni, ami így kijön, azt meg az f-fel. Vagyis:

(f∘g)(x) = f(g(x))


Most ez a kompozit függvény:

(f∘f∘f∘f)(x) = f(f(f(f(x))))

Belülről kifelé ki kell számolni szépen sorban:

x = 1

f(1) = 1² - 1⁴ = 0

f(f(1)) = f(0) = 0² - 0⁴ = 0

mázlid van, innentől kezdve az összes többi is 0.

2013. aug. 6. 17:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, igy mar ertem ;)
2013. aug. 7. 10:12