Két hullámforás 150 cm távolságban azonos fázisban, azonos amplitúdójú 200 Hz frekvenciájú hullámot kelt. A hullám terjedési sebessége 100 m/s. Hol helyezkednek el a hullámok: a, ha kioltják egymást
b, ha maximálisan erősítik egymást?
Nagyon-nagyon szépen köszönöm annak, aki megoldja.
2011. nov. 14. 16:30
1/4 anonim válasza:
Ezt írod: " Hol helyezkednek el a hullámok".
Ez így nagyon furcsa kérdés. Nem tudnád pontosabban leírni a kérdést? (Az adatok világosak.)
2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem hogy mennyi az út vagy a távolság? Vagy valami ilyesmi.. :( nem tudom sajnos ennél pontosabban
2011. nov. 14. 21:36
3/4 anonim válasza:
Mennyi lesz a hullámhossz?
c = 100 m/s
f = 200 Hz
λ = c/f = 100/200 = 0,5 m
A két hullámforrás egymástól 3 hullámhossznyi távolságra van egymástól.
Próbáld meg ezt lerajzolni az egészet. A két hullámforrás közötti részen lesznek olyan helyek, ahol a hullámok találkozáskor erősítik egymást, ill. kioltják egymást.
4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2011. nov. 14. 22:24