Két hullámforás 150 cm távolságban azonos fázisban, azonos amplitúdójú 200 Hz frekvenciájú hullámot kelt. A hullám terjedési sebessége 100 m/s. Hol helyezkednek el a hullámok: a, ha kioltják egymást

b, ha maximálisan erősítik egymást?


Nagyon-nagyon szépen köszönöm annak, aki megoldja.


2011. nov. 14. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt írod: " Hol helyezkednek el a hullámok".

Ez így nagyon furcsa kérdés. Nem tudnád pontosabban leírni a kérdést? (Az adatok világosak.)

2011. nov. 14. 19:02
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem hogy mennyi az út vagy a távolság? Vagy valami ilyesmi.. :( nem tudom sajnos ennél pontosabban
2011. nov. 14. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyi lesz a hullámhossz?


c = 100 m/s

f = 200 Hz


λ = c/f = 100/200 = 0,5 m


A két hullámforrás egymástól 3 hullámhossznyi távolságra van egymástól.

Próbáld meg ezt lerajzolni az egészet. A két hullámforrás közötti részen lesznek olyan helyek, ahol a hullámok találkozáskor erősítik egymást, ill. kioltják egymást.

2011. nov. 14. 22:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2011. nov. 14. 22:24