Ezt a Fizika feladatot hogy kell megoldani?


valaki legyenszíves elmondani hogy hogyan kell ezt a feladatot megoldani.


[link]


2011. nov. 11. 11:01
1 2
 1/19 anonim válasza:

Szerintem magad is megtudod oldani...nemtúl nehéz:


v=s/t


minden adott a grafikonon,csak lekell olvasni és kiszámolni.Utána:


v átl=s össz/t össz

2011. nov. 11. 11:31
 2/19 A kérdező kommentje:
v átl= 11,25 km/h ez jött ki nekem.
2011. nov. 11. 11:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Helyesen: 58,5 km/h
2011. nov. 11. 12:02
 4/19 anonim ***** válasza:

Első szakaszon egyenletes gyorsulás. Ott az átlag sebesség (90+0)/2=45, a megtett út s1=45*5=225 m

Második szakaszon egyenletes mozgás: s2=90*3=270 m

Harmadik szakaszon is 45 km/h az átlagsebesség: s3=45*2=90 m.

Összes út: s=585 m, összes idő 10 sec. v(átlag)=58.5 km/h

2011. nov. 11. 12:12
 5/19 bongolo ***** válasza:

Ennél azért picit több is van ebben a feladatban, amire oda kell figyelni...


A grafikon egy hely-idő grafikon, azt mutatja, hogy adott időpillanatban (x tengely, óra) hol található a test (y tengely, km).


Szakaszonként nézd meg a grafikont:

- Az első 5 óra alatt elmegy 90 km messzire. Egyenletesen nő a távolsága a kiindulási helyhez képest, vagyis állandó sebességgel megy.

- utána 3 órahosszáig ott marad 90 km távolságra, vagyis a kocsi (vagy motor vagy valami) megállt

- utána 2 óra alatt egyenletesen csökken a távolsága, vagyis állandó sebességgel jön viszafelé.


Szakaszonként ki lehet számolni a sebsségét, de ez nem volt feladat. (Mindenesetre ha van kedved, csináld meg, csak hogy jobban értsed, mi van a grafikonon.)


Átlagsebesség: Mint az első válaszoló írta, az összes megtett utat el kell osztani az összes idővel.

- Az összes megtett út a háram szakaszon megtett utak öszege. (A középső szakasz a legegyszerűbb, ott 0 a megtett út)

- Az összes idő meg az összes idő (beleértve a középső szakaszt is!)


Ugye ki tudod számolni?


Ha gondolod, írd meg, mire jutottál (akár a szakaszonkénti sebességet is írd meg, ha kiszámolod), leellenőrizzük.

2011. nov. 11. 12:14
 6/19 bongolo ***** válasza:

A 12:02-es válasz és az utána levő magyarázat teljesen rossz. Pl. nincs is a grafikonon gyorsuló mozgás!!


Kérdező: nem jó a megoldásod, próbáld újra.

2011. nov. 11. 12:16
 7/19 A kérdező kommentje:
nagyon megköszönném ha levezetnéd nekem légyszíves :)
2011. nov. 11. 12:19
 8/19 A kérdező kommentje:
v átl=18 km/h az jó?
2011. nov. 11. 12:27
 9/19 anonim ***** válasza:

12:02 vagyok.

Bocsánat v(t) grafikonra gondoltam. Nagyon elnéztem.

Most már jó a kérdező eredménye.

2011. nov. 11. 12:33
 10/19 A kérdező kommentje:
hát ha jó akkor köszi a segítségeteket !
2011. nov. 11. 12:35
1 2