2009. okt. 25. 13:29
1/4 anonim válasza:
jobban kellett volna figyelned órán azt megtudnád magad is csinálni!:S
2/4 anonim válasza:
(4x+13)*(xnégyz.+1)-4x-3)*(x+2)=(4x+13)*(xnégyz.+1)-(4x-3)*(xnégyz.+4x+4)=4xharmadikon+4x+13xnégyz+13-4xharmadikon-16xnégyz-4x+3xnégyz+12x+12=-3xnégyz+25+3xnégyz+12=25+12x
első körben a nevezetes azonosság szerint felbontod az (x+2)t.majd minden számot szorzol minden számmal.itt lehet több dolgot is egyszerűsíteni.aztán a -3xnégyzetet és a +3xnégyzetet tudod egyszerűsíteni.eredménynek marad 25+12x
3/4 anonim válasza:
ooops első sorban lemaradt egy zárójel a 4x előtt
4/4 A kérdező kommentje:
Áhh,már értem!! :O
Nagyon szépen köszönöm az ÉRTELMES választ! :)
2009. okt. 25. 15:48