Matematika feladatok megoldási menetére lenne szükségem, tudnátok segíteni?

NAGYON sürgős lenne és rendkívül fontos (év végi jegyem múlik ezen), tehát kérlek, ha bármelyiket tudod segíts, ha tudok en is szívesen segítek..nos akkor a feladatok sorszámai és amiben az megtalálható : Matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény 1.(Sárga- ha kellenek a feladatok pontos leírásai leírom persze) ebből : 856 b,c | 874 b | 864 c | 910 a tudna bárki segíteni?

2013. jún. 7. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mindenkinek ott figyel a kispolcán a könyv, mert az sem valószínű, hogy pont egy korodbeli segít. Így nem árta leírni vagy lefényképezni a feladatot.
2013. jún. 7. 23:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Valóban szívesen segítünk ha leirod a feladatot v lefényképezed.
2013. jún. 7. 23:40
 3/11 A kérdező kommentje:

Jogos! köszönöm, ha tudsz benne segíteni! Különben csak ez a kettő kell!

856 b,c [link]

874 b [link]

2013. jún. 7. 23:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőnek! Tudom, hogy ezek végletesen alap feladatok, de inkabb szeretnék biztos lenni a dolgomban.. A zöld kezek mentek!
2013. jún. 7. 23:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Van pár komolyabb feladat is, lefenykepezem azokat is és ha bármelyikben tudtok segíteni, azt megköszönöm!
2013. jún. 7. 23:47
 6/11 A kérdező kommentje:

1209 Oldjuk meg a valós számok halmazán

B) x^2 + 6x -7 = 0


1309 Oldjuk meg az alábbi egyenletrendszereket úgy, hogy az egyik ismeretlent kifejezzuk és helyettesítjük.

A) (1) x-y=8 (2) xy=-15

B) (1) x^2 + y^2 =34 (2) x-y=2


1237 b [link]

2013. jún. 8. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:

856/b

gyök12=gyök(4*3)=2*gyök3

gyök27=gyök(9*3)=3*gyök3

Már csak simán össze kell adogatnod őket


c)

Teljesen hasonlóképp, csak gyök2-es tagok maradnak, majd elvégzed a műveleteket.

2013. jún. 8. 00:12
 8/11 anonim ***** válasza:

874/b

első) megszorzod gyök3/gyök3-mal, így (gyök2*gyök3)/(gyök3*gyök3) = gyök6/3 eredményt kapsz.

második) itt gyök7/gyök7-tel szorzol

Majd az összes többinél így tovább.

2013. jún. 8. 00:14
 9/11 anonim ***** válasza:

1209 Oldjuk meg a valós számok halmazán

B) x^2 + 6x -7 = 0

Itt csak simán behelyettesíted az értékeket a másodfokú megoldóképletbe, amit a füzetedben megtalálsz, de ha mégsem, a neten biztos. Jelen esetben a=1, b=6 és c=-7



1309 Oldjuk meg az alábbi egyenletrendszereket úgy, hogy az egyik ismeretlent kifejezzuk és helyettesítjük.

A) (1) x-y=8 (2) xy=-15

Az elsőből kifejezed x-et: x=8+y

Ezt beírod a másodikba: (8+y)*y=-15, felbontod a zárójelet és egy oldalra rendezed: y^2+8y+15=0

Ismét a megoldóképetet használva megkapod az eredményt.



B) (1) x^2 + y^2 =34 (2) x-y=2

Itt célszerű a másodikból kifejezni valamelyiket, legyen mondjuk megint az x: x=y+2

Ezt beírod az elsőbe: (y+2)^2 + y^2 =34

y^2 + 4y + 4 + y^2 = 34

2*y^2 + 4y -30 =0

Majd használod a megoldóképletet.

2013. jún. 8. 00:22
 10/11 anonim ***** válasza:

1237/b

Itt a jobb oldalon az 1-et célszerű átírni a gyöktelenítős módszerhez hasonlóan, hogy össze tudjuk vonni a gyökkel. Tehát 1=(2x-1)/(2x-1)

Így a jobb oldal í következőképp alakul: (3-2x)/(2x-1)

Most simán keresztbeszorzol:

(4*x^2-1)*(3-2x) = (2x-1)*(3x)

Felbontod a zárójeleket, majd rendezed, egyszerűsítesz és valószínűleg ki fog jönni az eredmény.



Annyi kiegészítés, hogy vagy a feladat elején vagy a végén kikötéseket kell tenned, mert a nevező nem lehet nulla. Tehát sem a 4*x^2-1 sem pedig a 2x-1 nem lehet nulla. Meghatározod ezeknél, hogy x mennyi nem lehet, majd összeveted a feladat eredményével.

2013. jún. 8. 00:27
1 2