Matek 9. o szöveges feladatok egyenlettel?


A matek tanárunk kiosztott egy lapot,hogy oldjuk meg a rajta lévő feladatokat. Jegyet nem ad rá,de aki nem csinálja meg at összeset 1-est kap! Sajnos nem gyakoroltunk ilyen feladatokat és eggyet sem tudok megcsinálni.

[link]

[link]



2013. máj. 20. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyi! Olyat biztos nem ad fel, amilyet nem gyakoroltatok, ráadásul nem 600 feladatot. Ezt inkább nevezném lustaságnak.

A legbonyolultabb képlet, amit használnod kell az s=v*t, ahol s az út méterben, v a sebesség m/s-ban és t az idő s-ban (VAGY s km, v km/h és t óra, kombinálni NEM lehet).

58-as feladat)

Tudod az utat (400m), tudod a sebességeket(össze kell adni, tehát 2.7m/s). Behelyettesítesz a képletbe és megkapod, hogy t=s/v=400/2.7=148s tehát 148 másodperc múlva találkoznak.

Többit hasonlóképp.

2013. máj. 20. 13:39