Egy derékszögű háromszög átfogója 27,2 cm és az egyik befogója 9,6 cm. Mennyi az ismert befogóval szemközti szög?

Hogy kéne ezt levezetni? Köszönöm :)

2013. jún. 1. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem bonyolult. mindjárt leírom neked!
2013. jún. 1. 18:30
 2/7 anonim ***** válasza:

szögfüggénnyel meglehet csinálni simán

sin(alfa)=a/c=9,6/(27,2)

2013. jún. 1. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha felrajzolod magadnak (az gondolom megy, mert azt itt nem tudom megcsinálni)

És annyit kell tenned, hogy megnézed, hogy ebben a háromszögben ismered az egyik befogót, az átfogót és a befogóval szemközti szögre vagy kíváncsi.

Akkor már csak meg kell nézni a derékszögű háromszögekben érvényes trigonometrikus szögfüggvényeket.


sin(alfa)= szöggel szemközti befogó / átfogó

Ebből : sin(alfa)= 9,6cm/27,2cm

A sin(alfa)=0,353 (kerekítve)


Ebből szögvisszakereséssel: alfa= 20,67°

És ez a válasz :)


Remélem, jól számoltam ki

2013. jún. 1. 18:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyonköszönöm! Nagy segítség volt! :))

Tökéletes

2480.feladat 20,67° az ismert befogóval szemközti szög.

2013. jún. 1. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár futtában, de itt van:


ttp://kepfeltoltes.hu/view/130601/feladat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2013. jún. 1. 19:01
 6/7 A kérdező kommentje:
HUHA! Nagyon köszönöm mégegyszer! A végén még jól sikerül a dolgozatom :P
2013. jún. 1. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ügyes legyél! Sok szerencsét :)
2013. jún. 1. 21:49