Egy társaságban mindenki mindenkivel kezet fogott. Hányan voltak a társaságban,ha összesen 136 kézfogás volt?
2013. máj. 30. 15:33
 1/4 doracell ***** válasza:
100%

Ha x darab ember fog kezet egymással, akkor mindenki x-1-gyel fog kezet, de így minden kézfogást kétszer számoltunk.

Tehát a kézfogások száma:

[x*(x-1)]/2=136

Kapsz egy másodfokú egyenletet, azt megoldod és kész.

Szólj, ha kell még segítség.

2013. máj. 30. 15:54
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen,így megtudom csinálni.

Kombinatorikai módszerrel kéne! :D

2013. máj. 30. 16:31
 3/4 doracell ***** válasza:

Szerintem így a legegyszerűbb, de akkor bocs :S

Majd lesem az okosabbak hozzászólásait :)

2013. máj. 30. 17:04
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Ha x*(x-1)/2=136, akkor x*(x-1)=272.

Két szomszédos egész szorzata a kisebbik szám négyzete és a nagyobbik szám négyzete közé esik. Emiatt mivel gyök(272)=16,49, emiatt csak x=17 lehet. Le kell ellenőrizni, hogy jó-e ... és jó, mert 16*17=272.

2013. jún. 8. 23:46