Valaki tud segíteni a fizika háziban? Egyáltalán nem értem. (teljesítményt, energiát kell kiszámítani, lent)


1. Egy motor másodpercenként 4000J munkát végez. Mennyi a teljesítménye?


2.Egy szobai ventilátor 20 perc alatt 40Kj munkát végez. Mennyi a teljesítménye?


3. Egy bekapcsolt elektromos merülőforraló 100 W teljesítményű. Mennyivel változtatja meg környezetének energiáját 1 perc alatt?


Megköszönném ha levezetnétek, de a számítás, képlet+megoldás is elég.


Köszi előre is:)



2013. máj. 29. 17:42
 1/2 anonim válasza:

Teljesítmény:

Jele P

Mértékegysége Watt

P=W/t

t az idő

2013. máj. 29. 17:51
 2/2 anonim ***** válasza:

1. 4000 (J/s ) Watt

2.40Kj= 40000 J

40000/ (20*60) = 33.3333 Watt

3. 100 (J/s) => 100* 60 = 6000 Joule

2013. máj. 29. 17:52