1. Egy motor másodpercenként 4000J munkát végez. Mennyi a teljesítménye?
2.Egy szobai ventilátor 20 perc alatt 40Kj munkát végez. Mennyi a teljesítménye?
3. Egy bekapcsolt elektromos merülőforraló 100 W teljesítményű. Mennyivel változtatja meg környezetének energiáját 1 perc alatt?
Megköszönném ha levezetnétek, de a számítás, képlet+megoldás is elég.
Köszi előre is:)
2013. máj. 29. 17:42
1/2 anonim válasza:
Teljesítmény:
Jele P
Mértékegysége Watt
P=W/t
t az idő
2/2 anonim válasza:
1. 4000 (J/s ) Watt
2.40Kj= 40000 J
40000/ (20*60) = 33.3333 Watt
3. 100 (J/s) => 100* 60 = 6000 Joule