2013. máj. 26. 13:48
1/2 PósánéAnita válasza:
legyen r a kör sugara. ekkor a beírható szabályos nyolcszög középponti szöge 45 fok, szára r, így a területe: r^2 *sin 45 /2 =r^2 *gyök2 /4. A nyolcszög területe*8, azaz: 2*gyök2*r^2.
A kör területe: r^2 * pi.
A hulladék: kör-nyolcszög: (pi-2*gyök2)*r^2 /pi*r^2= 0.0996, azaz 9,96 %
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél!
2013. máj. 26. 14:50