2008.május 6-i érettségi.
Miért osztja el a kapott cölöp térfogatát 0,82-vel?
Én egyébként szoroztam 0,82-vel.
16-os feladat.
2011. márc. 14. 18:42
1/2 DudoloPocok válasza:
A feladatban a cölöp térfogatát kapod meg ez a 82 % (7707 cm3 )
82%..... 7707 cm3
100%....x
x=7707*100/82=7707/0.82
a kiindulási fa térfogata nagyobb mint a késztermék !
Ha szorzod 0,82-vel 0,82 m3 fából 1 m3 oszlopot készítenél !!!
2/2 A kérdező kommentje:
Most már világos!!!! Nagyon köszönöm!!!!!
2011. márc. 14. 19:14