Azt mondja a feladat, hogy a felhasznált alapanyag 18%-a hulladék, miért így kell megoldani?


2008.május 6-i érettségi.

Miért osztja el a kapott cölöp térfogatát 0,82-vel?


Én egyébként szoroztam 0,82-vel.


[link]

[link]

16-os feladat.


2011. márc. 14. 18:42
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

A feladatban a cölöp térfogatát kapod meg ez a 82 % (7707 cm3 )


82%..... 7707 cm3

100%....x


x=7707*100/82=7707/0.82


a kiindulási fa térfogata nagyobb mint a késztermék !

Ha szorzod 0,82-vel 0,82 m3 fából 1 m3 oszlopot készítenél !!!

2011. márc. 14. 19:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Most már világos!!!! Nagyon köszönöm!!!!!
2011. márc. 14. 19:14