Komplex szám, i^5 en i^6 on mennyi (- vagy + )?

2013. máj. 25. 06:35
 1/2 anonim ***** válasza:

i, és -1


nézd át az alapokat anélkül nem fog menni.


i^2=-1


-1*-1=1


kb. ennyi amit ehhez tudni kell

2013. máj. 25. 08:28
 2/2 anonim ***** válasza:

i1=i

i2=-1

i3=-i

i4=1

i5= i4 * i = 1 * i =i

i6=i5 * i = i * i = -1

i7= -i

i8= 1

2013. júl. 17. 21:31