Ezt a matek példát hogy kell megoldani?


Tudom négyjegyű füffvény tábla kell hozzá az meg is van, de nem tudom hogy a gyökalatt3/2 at hogy szorozzam be a gyökalatt 3/3-mal


köszönöm. :)



2013. máj. 24. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

szóval gyök alatt a 3/3 = 1

tehát a megoldás gyök alatt a 3/2

2013. máj. 24. 11:37
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor ha elküldök neked 2 feladatsort meghcsinálod nekem?

tg45°∙sin60°+cos45°∙sin45°-ctg45°∙cos30°-sin30°=

cos45°∙sin45°+ctg45°∙tg45°-sin60°∙tg30°-sin30°=


csináld már meg légyszi, mert nekem nem megy

2013. máj. 24. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

tg45°∙sin60°+cos45°∙sin45°-ctg45°∙cos30°-sin30°=

1*{gyök(3)}/2+{gyök(2)/2}*{gyök(2)/2}-1*{gyök(3)}/2-1/2=

=1/2-1/2=0, mert {gyök(2)/2}*{gyök(2)/2}=2/4=1/2


cos45°∙sin45°+ctg45°∙tg45°-sin60°∙tg30°-sin30°=

={gyök(2)/2}*{gyök(2)/2}+1*1-{gyök(3)}/2*1/{gyök(3)}-1/2=

=1/2+1-1/2-1/2=1/2


megjegyzés: {gyök(3)}/2 * {gyök(3)}/3 =3/(2*3)=1/2, mert

gyök3*gyök3=3

2013. máj. 25. 08:52
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. máj. 25. 13:25