Matek példát kellene megoldanisegítene valaki?


(x^4-2x) :(x^3-4x+x^2-4)

el is magyarázná valaki?



2013. jan. 31. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Néhány órája ezt még egyenletként kérdezte valaki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Így ahogy ki írtad, semmi megmagyarázni való nincs rajta.

2013. jan. 31. 19:24
 2/6 A kérdező kommentje:
de nekünk nem egyenlet van... és nem tudom, hogy kell itt egyszerűsiteni.. :(
2013. jan. 31. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt egyszerűsíteni sem lehet, ha lehetne, azt írtam volna.
2013. jan. 31. 19:38
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor mennyi lesz az eredmény, és az hogy jön ki? :/
2013. jan. 31. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Számláló:

x^4-2x=x*(x^3-2)


nevező:


x^3-4x+x^2-4 átrendezve picit:

x^3+x^2-4x-4=x^2*(x+1)-4*(x+1)=(x+1)*(x^2-4)=(x+1)(x+2)(x-2)


A nevezőnek és a számlálónak nincs közös osztója, ezért nem lehet egyszerűsíteni.

2013. jan. 31. 19:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike a választ! :)
2013. jan. 31. 20:01