(x^4-2x) :(x^3-4x+x^2-4)
el is magyarázná valaki?
2013. jan. 31. 19:14
1/6 anonim válasza:
Néhány órája ezt még egyenletként kérdezte valaki:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Így ahogy ki írtad, semmi megmagyarázni való nincs rajta.
2/6 A kérdező kommentje:
de nekünk nem egyenlet van... és nem tudom, hogy kell itt egyszerűsiteni.. :(
2013. jan. 31. 19:28
3/6 anonim válasza:
Itt egyszerűsíteni sem lehet, ha lehetne, azt írtam volna.
4/6 A kérdező kommentje:
De akkor mennyi lesz az eredmény, és az hogy jön ki? :/
2013. jan. 31. 19:41
5/6 anonim válasza:
Számláló:
x^4-2x=x*(x^3-2)
nevező:
x^3-4x+x^2-4 átrendezve picit:
x^3+x^2-4x-4=x^2*(x+1)-4*(x+1)=(x+1)*(x^2-4)=(x+1)(x+2)(x-2)
A nevezőnek és a számlálónak nincs közös osztója, ezért nem lehet egyszerűsíteni.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszike a választ! :)
2013. jan. 31. 20:01