Hogyan lehetne ezt a matematika példát a legegyszerűbben megoldani?


Algebrai törtek-emeletes törtek

[link]



2013. jan. 14. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Vezess be új változót (a-b)/(a+b)-re, legyen mondjuk x. Ekkor ezt kapod:


1 - x

_______

1

- - 1

x


Bővítesz x-szel, a számlálóban kiemelsz (1-x)-et, és (1-x)-szel lehet is egyszerűsíteni. Marad x, azaz (a-b)/(a+b).

2013. jan. 14. 18:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Számláló:

1-(a-b)/(a+b)=(a+b)/(a+b)-(a-b)/(a+b)=(a+b-a+b)/(a+b)=

2b/(a+b)


Nevező:

(a+b)/(a-b)-1=(a+b)/(a-b)-(a-b)/(a-b)=(a+b-a+b)/(a-b)=

2b/(a-b)


2b/(a+b) : [2b/(a-b)]=2b/(a+b) * (a-b)/2b = (a-b)/(a+b)

2013. jan. 14. 18:46
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt nem értem :(
2013. jan. 14. 19:21
 4/4 A kérdező kommentje:
ohhh:O már megértettem ,köszönöm szépen a segítséget :)
2013. jan. 14. 19:35