Hogyan kell átalakítani, úgy hogy ábrázolni is tudjam? Pl, ( x-> cos (-x) +cosx= cosx+cosx=2cosx) Ezt a tanárnőm írta fel és adott pár példát mellé, de tökre más a többi és nem értem.


(Ha van piros feladat gyűjtemény(11.-12. osztály) akkor: 70 .oldal/3487b,c,d,e) Csak átalakítani kellen-e, ábrázolás megy.


b: x|-> sin(-x)+sinx

c: x|-> cosx + sin(pi/2 - x)

d: x|-> sinx x- cos(pi/2 - x)

e: x|-> cos(pi/2 - x) + sinx


2013. jan. 28. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod az azonosságokat a szimmetria menüpontban:

[link]

2013. jan. 28. 18:32
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor a b feladatnál: sin(-x)+sinx= -sin(x)+sin(x)= 0? vagy x?


VAgy nincs megoldás?

2013. jan. 28. 18:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem értem :((
2013. jan. 28. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:

"Akkor a b feladatnál: sin(-x)+sinx= -sin(x)+sin(x)= 0? vagy x? "


sin(-x)=-sin(x)


-sin(x)+sin(x)= 0


-valami + valami =0


A te példádban:

cos (-x)=cos (x)


cosx+cosx=2cosx


Mert valami, meg valami = kétszer valami


11. osztályban illeni tudni elvégezni egy sima összevonás...



Szóval kikeresed a linkről, hogy

sin(pi/2 - x) micsoda. Utána elvégzed az összevonást.

Ezt megismétled a d és e feladatnál is.

2013. jan. 28. 19:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2013. jan. 29. 16:15