Hogyan lehet ábrázolni ezt a függvényt? : f (x) =x^+x-6

Azt tudom,hogy algebrai azonosságos példává kell alakítani csak ami kijött eredménynek azt nem tudom ábrázolni...

2013. jan. 15. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A hatványt kihagytad a függvényből!
2013. jan. 15. 16:11
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted h kihagytam a hatványt??
2013. jan. 15. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy ezt nézd/értsd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw

"f (x) =x^+x-6+" helyesen: f (x) =x^2+x-6. A ^ azt jelenti, hogy hatvány kitevő következik.

2013. jan. 15. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy nem írtad bele, hogy az első tagban "x" hányadik hatványon szerepel.

Vagyis hogy x a másodikon, x a harmadikon vagy x a hányadikon van.

2013. jan. 15. 17:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó jó bocsi
2013. jan. 15. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj.

De ha nem írod le hogy hányadikon van, nem tudunk segíteni.

2013. jan. 15. 18:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Másodfokú függvényt azt értem h hogyan kell ábrázolni,de ha megcsinálod az egyenletet akkor f(x)=(x+1)^2-x-7 az eredmény vagy nem??
2013. jan. 15. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a négyzeten, tehát: x^2+x-6, akkor:

[link]


Módja:

Megkeressük a zérushelyeket. vagyis x^2+x-6=0, ebből x=2 vagy x=-3. Tehát az x tengelyt a (2;0) és a (-3;0) pontban metszi.

Teljes négyzetté alakítod (ezt a linknél az Alternate forms-nál látod.) Ez az (x+0,5)^2-(25/4). Ebből pedig kideríthető a függvény talppontja: (-0,5;-25/4).

Innen már megrajzolható.

2013. jan. 15. 18:47
 9/9 A kérdező kommentje:
Ohh értem,nagyon köszönöm :)
2013. jan. 15. 18:57