Egy egyenlő szárú háromszög területe 100 négyzetcm és a szárszöge 52°30'. Mekkorák a háromszög oldalai?2013. máj. 22. 18:38
1/2 anonim válasza:
A megoldás vázlata: 2m/a=tg(52°30') és am=200 egyenletrendszert kell megoldanod, aminek eredménye
a=11,52 cm és m=11,42 cm. Folytatás a Pitagorasz-tétel alkalmazásával: m^2+a^2/4=m^2.
2/2 anonim válasza:
a=11,52 cm és m=11,42 cm. Folytatás a Pitagorasz-tétel alkalmazásával: m^2+a^2/4=b^2, ahol b a háromszög szára.
ahonnan b=12.79 cm.