Hogyan kell megoldani II? (szögfüggvény)

Egy egyenlő szárú háromszög területe 100 négyzetcm és a szárszöge 52°30'. Mekkorák a háromszög oldalai?

2013. máj. 22. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A megoldás vázlata: 2m/a=tg(52°30') és am=200 egyenletrendszert kell megoldanod, aminek eredménye

a=11,52 cm és m=11,42 cm. Folytatás a Pitagorasz-tétel alkalmazásával: m^2+a^2/4=m^2.

2013. máj. 22. 20:07
 2/2 anonim ***** válasza:

a=11,52 cm és m=11,42 cm. Folytatás a Pitagorasz-tétel alkalmazásával: m^2+a^2/4=b^2, ahol b a háromszög szára.

ahonnan b=12.79 cm.

2013. máj. 25. 18:56