Valaki segítene? 10. -es matek, szögfüggvények.


Egyik feladat: Egy egyenes útszakasz emelkedése 1000m-en 80m. Méréssel határozzuk meg az útszakasz vízszintestől számított emelkedési szögét.


Másik pedig: Az ABC derékszögű háromszögben az AB átfogón nyugvó,a BC oldallal szemközti hegyesszög


a;45 fok

b;30 fok

c;60 fok

d;15 fok


Számítsuk ki az AC/AB,BC/AB és BC/AC arányokat az egyes esetekben.


Köszi!



2013. máj. 14. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
első tgx=80/1000
2013. máj. 14. 16:39
 2/4 anonim ***** válasza:

A második feladathoz ezt a videót ajánlom.

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

A nevezetes háromszögeket (45°, 30°, 60°) részletesen elmondom, a szögfüggvények közül csak a szinuszt részletezem, a többit egy jó ábrából le tudod olvasni.

2013. máj. 14. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Az A szögre vonatkoznak a szögmértékek. Ha lerajzolod a háromszöget, látni fogod. És C szög 90 fok.

cos 45°=AC/AB=√2/2

sin 45°=BC/AB=√2/2

tg 45°=BC/AC=1


cos 30°=AC/AB=√3/2

sin 30°=BC/AB=1/2

tg 30°=BC/AC=√3/3


cos 60°=AC/AB=1/2

sin 60°=BC/AB=√3/2

tg 60°=BC/AC=√3


cos 15°=AC/AB=√3/4

sin 15°=BC/AB=1/4

tg 15°=BC/AC=√3/6

2013. máj. 14. 17:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2013. máj. 14. 17:43