(2x+1)(x-1)=<0
Mit kell először csinálni?:S vagy itt milyen lépésekben kell megoldani?
2013. máj. 14. 16:15
1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat félre ütöttem *hogyan
2013. máj. 14. 16:15
2/4 anonim 



válasza:





Sok lehetőség van.
Én összeszoroznám, rendezném: 2 x^2-x-1<=0. Ezután ábrázolnám:
http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw
Így biztosan nem rontanám el a relációt.
3/4 anonim válasza:
Először zérushelyet keresünk, tehát a kifejezés hol lesz nulla. Ott van zh, ahol 2x+1=0 (tehát x=-1/2) valamint ahol x-1=0 (tehát x=1). Ez egy másodfokú függvény, két zérushellyel, mivel x együtthatója nagyobb, mint 0, ezért ezen a tartományon lesz kisebb v. egyenlő nullával: [-1/2; 1] ha ezt nem látod át elsőre, akkor ábrázold a függvényt!
4/4 anonim válasza:
16:28-as vagyok, még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ugyebár egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényező nulla. És ez a legegyszerűbb megoldási mód, egyszerűbb, mint amit az előttem levő írt.