2013. máj. 22. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

le kell deriválni a függvényt először. Abból kijön, hogy 2x+b. Mivel az első derivált egyenlő az érintő meredekségével, és az y=x egyenes meredeksége 1, ezért felrhatjuk, hogy 1=2x+b. Mivel tudjuk, hogy x=2 mert P pont első koordinátája 2, ezért ezt is beírjuk, tehát 1=4+b. Ebből kijön, hogy b=-3.

Utána az eredeti egyenletbe behelyettesítünk y=2 x=2 és b=-3 -at, tehát 2=4-6+c. Tehát c=4

2013. máj. 22. 18:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2013. máj. 22. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen
2013. máj. 22. 19:17