Halmazok. Hogyan kell megoldani a következő feladatot?

[link]

2013. máj. 22. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég annyi (az elinduláshoz mindenképpen), hogy rajzolsz két Venn-diagramot A, B, C egymást metsző halmazokkal. Az egyiken ábrázolod az

(A szimmetrikusdifferencia B) metszet C halmazt,

a másikon pedig az

(A metszet C) szimmetrikusdifferencia (B metszet C) halmazt,

és megnézed, hogy a két végeredményül kapott ábra egyforma-e.


Ugye az megvan, hogy mi az a szimmetrikus differencia, metszet és disztributivitás?

2013. máj. 22. 09:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak mindig összekeverem a jobb oldali és a bal oldali disztributivitást. Melyik melyik?
2013. máj. 22. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:

A * művelet a + műveletre nézve jobb oldalról disztributív, ha

(a+b)*c=(a*c)+(b*c)

(ahogy az előző válaszoló helyesen felírta).


Bal oldalról disztributív, ha

a*(b+c)=(a*b)+(a*c).

2013. máj. 22. 10:58
 4/6 A kérdező kommentje:

(A sz.d. B) metszet C = (A metszet C) sz.d. (B metszet C)


Ez így jó?

2013. máj. 22. 12:52
 5/6 A kérdező kommentje:

Vagy inkább ez?


(A metszet B) sz.d. C=(A sz.d. C) metszet (B sz.d. C)

2013. máj. 22. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a jó, amit a 4. válaszban írtál; az 1. válaszoló is ugyanazt mondta.
2013. máj. 22. 13:05