Hogy lehet a következő feladatot megoldani?


Zsolti születés napjára meghívta a barátait.A születésnapi bulin a fiuk és lányok számának aránya: 3:2.Hány lány vendéget hívott Zsolti,ha

a.) összesen 15-en voltak? A lányok száma:.............

b.)a fiuk száma 12? A lányok száma:.............

c.)ha a lányok 2-vel kevesebben vannak,mint a fiúk? Lécci ha tudtok segítsetek!! Am az is kéne h hogy számolom ezeket ki! elöre is köszii!!


2013. ápr. 15. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:

a, 3x+2x=15

5x=15 /:5

x=3

A bulin 6 (2*3) lányvendég volt.


b, 3x=12 /:3

x=4

A bulin 8 (2*4) lányvendég volt.


c, 3x+3x-2=3x+2x

6x-2=5x /-6x

-2=-1x /*-1

2=x

A bulin 4 (2*2) lányvendég volt.

2013. ápr. 15. 22:07