Zsolti születés napjára meghívta a barátait.A születésnapi bulin a fiuk és lányok számának aránya: 3:2.Hány lány vendéget hívott Zsolti,ha
a.) összesen 15-en voltak? A lányok száma:.............
b.)a fiuk száma 12? A lányok száma:.............
c.)ha a lányok 2-vel kevesebben vannak,mint a fiúk? Lécci ha tudtok segítsetek!! Am az is kéne h hogy számolom ezeket ki! elöre is köszii!!
2013. ápr. 15. 18:42
1/1 anonim válasza:
a, 3x+2x=15
5x=15 /:5
x=3
A bulin 6 (2*3) lányvendég volt.
b, 3x=12 /:3
x=4
A bulin 8 (2*4) lányvendég volt.
c, 3x+3x-2=3x+2x
6x-2=5x /-6x
-2=-1x /*-1
2=x
A bulin 4 (2*2) lányvendég volt.