(1+x) (3x+4) - (2x+1) (x-3) =x (x-4) +23 ÉS (2-3x) (2x+5) - (4-x) (5x+1) - (3-x) (x+2) =0 Az ilyen típusú egyenleteket hogyan kell levezetni?

Előre is köszi a segítséget!

2013. máj. 17. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy sima másodfokú egyenlet.

Csak be kell szorozni, aztán 0-ra rendezni.

2013. máj. 17. 16:38
 2/4 BKRS ***** válasza:

(1+x) (3x+4) - (2x+1) (x-3) =x (x-4) +23

Felbontjuk a zárójeleket:

3x² + 7x + 4 - 2x² +5x +3 = x² - 4x + 23

összevonunk amit lehet:

16x = 16

x=1


(2-3x) (2x+5) - (4-x) (5x+1) - (3-x) (x+2) =0

Megint felbontjuk a zárójeleket:

-6x² -11x +10 + 5x² -19x -4 + x² -x -6 = 0

összevonunk amit lehet:

-31x = 0

x = 0

2013. máj. 17. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Előbb elvégzed a szorzásokat vigyázva a - előjelre.

Lesz: 3x+4+3x^2+4x-(2x^2-6x+x-3)=x^2-4x+23

3x^2+7x+4-2x^2+5x+3=x^2-4x+23

x^2+12x+7=x^2-4x+23

16x=16

x=1


2. 4x+10-6x^2-15x-(20x+4-5x^2-x)-(3x+6-x^2-2x)=0

-6x^2-11x+10+5x^2-19x-4+x^2-x-6=0

-6x^2-31x+6x^2=0

-31x=0

x=0

2013. máj. 17. 17:15
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, így már értem!
2013. máj. 18. 08:40