Előre is köszi a segítséget!2013. máj. 17. 16:31
1/4 anonim válasza:
Ez egy sima másodfokú egyenlet.
Csak be kell szorozni, aztán 0-ra rendezni.
2/4 BKRS válasza:
(1+x) (3x+4) - (2x+1) (x-3) =x (x-4) +23
Felbontjuk a zárójeleket:
3x² + 7x + 4 - 2x² +5x +3 = x² - 4x + 23
összevonunk amit lehet:
16x = 16
x=1
(2-3x) (2x+5) - (4-x) (5x+1) - (3-x) (x+2) =0
Megint felbontjuk a zárójeleket:
-6x² -11x +10 + 5x² -19x -4 + x² -x -6 = 0
összevonunk amit lehet:
-31x = 0
x = 0
3/4 anonim válasza:
Előbb elvégzed a szorzásokat vigyázva a - előjelre.
Lesz: 3x+4+3x^2+4x-(2x^2-6x+x-3)=x^2-4x+23
3x^2+7x+4-2x^2+5x+3=x^2-4x+23
x^2+12x+7=x^2-4x+23
16x=16
x=1
2. 4x+10-6x^2-15x-(20x+4-5x^2-x)-(3x+6-x^2-2x)=0
-6x^2-11x+10+5x^2-19x-4+x^2-x-6=0
-6x^2-31x+6x^2=0
-31x=0
x=0
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, így már értem!
2013. máj. 18. 08:40