Egy gömb alakú gáztározó térfogata 5000 m3. Hány méter a gömb sugara? A választ egy tizedesjegyre kerekítve adja meg! Írja le a számítás menetét!2013. ápr. 23. 15:57
1/6 Silber válasza:
V(gömb)=3/4*R^3*pi
Ebből:
R=(4*V(gömb)/(3*pi))^(1/3)=12,85 m
2/6 anonim válasza:
nem és nem!
azértsem fogom kiszámolni neked!
tudod a gömb térfogatának képletét? nem? és ha beírod a keresődbe (ha már elvesztetted a matek könyved), hogy "gömb térfogata" ? hmmm? aztán behelyettesíted a képletbe az ismert értéket, majd rendezed az egyenletet és kiszámolod? ... úristen, hová jutott a tanítás
4/6 Silber válasza:
Hiba van a feladatomban, de ne mondd el neki hol :)
5/6 A kérdező kommentje:
nem tudom levezetni...mire jutott a világ megvan a matek könyvem behelyettesítettem de megakadtam...xd
2013. ápr. 23. 16:12
6/6 A kérdező kommentje:
igen mert a végeredménynek 10.6 nak kell lenni e ...
2013. ápr. 23. 16:13