Egy gömb alakú gáztározó térfogata 5000 m3. Hány méter a gömb sugara? A választ egy tizedesjegyre kerekítve adja meg! Írja le a számítás menetét!
2013. ápr. 23. 15:57
 1/6 Silber ***** válasza:

V(gömb)=3/4*R^3*pi

Ebből:

R=(4*V(gömb)/(3*pi))^(1/3)=12,85 m

2013. ápr. 23. 16:08
 2/6 anonim ***** válasza:

nem és nem!


azértsem fogom kiszámolni neked!


tudod a gömb térfogatának képletét? nem? és ha beírod a keresődbe (ha már elvesztetted a matek könyved), hogy "gömb térfogata" ? hmmm? aztán behelyettesíted a képletbe az ismert értéket, majd rendezed az egyenletet és kiszámolod? ... úristen, hová jutott a tanítás

2013. ápr. 23. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
ehhh Silber!
2013. ápr. 23. 16:10
 4/6 Silber ***** válasza:
Hiba van a feladatomban, de ne mondd el neki hol :)
2013. ápr. 23. 16:11
 5/6 A kérdező kommentje:
nem tudom levezetni...mire jutott a világ megvan a matek könyvem behelyettesítettem de megakadtam...xd
2013. ápr. 23. 16:12
 6/6 A kérdező kommentje:
igen mert a végeredménynek 10.6 nak kell lenni e ...
2013. ápr. 23. 16:13