A következő egyenleteket, levezetve, valaki leírná nekem? 100* (15x-12) -45* (40-90x) =21 0,7* (0,666-x) +0,8* (0,9x-3) =0,466

csillag(*)=szorzásjel

2013. ápr. 28. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebben két egyenlőségjel van láthatóan egy egyenleten belül. Ezt írd le érthetőbben.
2013. ápr. 28. 11:48
 2/4 A kérdező kommentje:

100* (15x-12) -45* (40-90x) =21 (ez az eggyik)


0,7* (0,666-x) +0,8* (0,9x-3) =0,466(ez a másik)

2013. ápr. 28. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ohh, értem.


100* (15x-12) -45* (40-90x) =21 (ez az egyik)

1500x-1200 - 1800+4050x = 21

-600+5550x = 21

621 = 5550x

8.93719806763 = x

9 ~ x



0,7* (0,666-x) +0,8* (0,9x-3) =0,466(ez a másik)

0,4662-0,7x + 0,72x-2,4 = 0,466

-1.9338 + 0,02x = 0,466

2.3998=0,02x

119.99=x

120 ~ x

2013. ápr. 28. 12:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 28. 16:03