Két hasonló négyzet közül az egyiknek az oldala 12cm-rel nagyobb a másikénál, és a nagyobbik területe 256cm2. Mekkorák a négyzet oldalai és a kisebbik területe?2013. ápr. 25. 20:37
1/2 anonim válasza:
Hm.. Ennél egyszerúbb tán nem is lehetne, csak elmélkedni kéne egy kicsit. Miért adod fel, mielőtt elkezdenéd??
Négyzeteink vannak, ebből a nagyobb: 256CM2, akkor oldalhossza gyök alatt 256, azaz 16cm...
Akkor kisebbik oldala 16-12=4cm... területe meg: 4*4=16cm2
2/2 anonim válasza:
Az egyesnél a pont, annál egyszerűbb megoldás nem létezik.
Én a bonyolultabb úton csináltam, de ez is kb 3 perc volt. Legyen az első négyzet oldala a, a második négyzet oldala b. A 2-es négyzet területe b * b = 256. Azt is tudjuk, hogy b = a + 12. Tehát behelyettesítesz: (a+12)*(a+12) = 256. A zárójeleket kibontod, másodfokú egyenletet megoldod, és kijön, hogy a = 4 (vagy -28, de annak nincs értelme). Így az első négyzet oldala 4, területe pedig 4*4=16.