Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megoldaná nekem a...

Valaki megoldaná nekem a példát? Már nemis tudom mennyi ideje szenvedek vele.

Figyelt kérdés
Adja meg a p paramétert úgy, hogy az egyenletnek pontosan egy megoldása legyen: 3x^2-(p+3)x-5=0

2013. ápr. 16. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig elég egyszerű.

Mikor van egy másodfokú egyenletnek csak egy megoldása? Ha a diszkrimináns nulla. Vagyis:


D = (p+3)^2 + 60 = 0


Ebből (p+3)^2 = -60, azaz az egyenletnek sohasem lehet egyetlen megoldása, ha a valós számok halmazán keressük.

2013. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-(p+3)^2+60=0, aminek lehet, hogy van megoldása, de most nem számolom ki, ha nem baj..
2013. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:


A diszkrimináns nem -(p+3)^2+60, hanem (p+3)^2+60.

És ez elég nagy különbség.

2013. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért is nem -(p+3)^2? Az a negatív előjel nem tűnik el csak úgy.
2013. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De eltűnik...mivel négyzetre emeltünk és nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de nálam -1^2 az 1.
2013. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(-1)^2 az valóban 1, de -1*1^2 az már -1. A négyzetre emelés magasabb rendű művelet, mint a szorzás, így először négyzetre emeled, majd beszorzod. Így -p^2-6p-9 lesz az, amivel számolni kell.
2013. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt senki nem tudja az általános iskolai matematikát?

A diszkrimináns képlete:


D = b^2-4*a*c, vagyis a kérdésben szereplő egyenlet diszkriminánsa


[-(p+3)]^2-4*3*(-5) = (p+3)^2+60


Ez pedig sosem tud nulla lenni, ha p valós szám, és az egyenletnek emiatt sosem lesz csak egy megoldása.


Ezzel a vitát lezártnak tekintem. Aki meg még egész számokkal sem képes számolni, az tartsa távol magát ennek az oldalnak a matematika témájú kérdéseitől!

2013. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!