Egyszerű matek feladat, de sajnos én nem tudom. (? )

Határozzuk meg annak a pontnak a koordinátáit, amely az A(-4,-3) ; B(-1,4) ponton áthaladó egyenesre illeszkedik és abszcisszája 2
2013. máj. 15. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

v(AB) = (-1+4;4+3)~(3;7)

n(AB) = (7;-3)


e: 7x - 3y = 7*(-1) + (-3)*4 = -19

e: 7x - 3y = -19


Abszcissza => x tengely

7*2 -3y = -19

(14+19)/3 = 11 = y


A kérdéses pont: P(2;11)

2013. máj. 15. 19:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól esik, hogy megköszönted...
2013. jún. 9. 07:36