Határozzuk meg annak a pontnak a koordinátáit, amely az A(-4,-3) ; B(-1,4) ponton áthaladó egyenesre illeszkedik és abszcisszája 22013. máj. 15. 19:05
1/2 anonim válasza:
v(AB) = (-1+4;4+3)~(3;7)
n(AB) = (7;-3)
e: 7x - 3y = 7*(-1) + (-3)*4 = -19
e: 7x - 3y = -19
Abszcissza => x tengely
7*2 -3y = -19
(14+19)/3 = 11 = y
A kérdéses pont: P(2;11)