Szekeres Szilveszter kérdése:

Határozzuk meg az a és b természetes számokat, ha tudjuk, hogy b primszám és a+b+a négyzeten =74?


2013. máj. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

"a+b+a négyzeten =74?"

Ezt hogy kell érteni?

2013. máj. 13. 17:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem (a+1)*a=72?

(a+1)*a+b=74

Akkor b=2 és a=8

2013. máj. 13. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de itt nem, kvízműsor, hanem matekfeladatok megoldása folyik.
2013. máj. 13. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de ismertem a feladatot.
2013. máj. 14. 09:59