Hogy kell ezeket az algebra feladatokat?


7. osztályos vagyok, megy úgy az algebra, egyenlet, egyenlőtlenség, de pár feladat megfogott:(

(a+b)-2(a-b)+7b=

14xy+21x=

(a kettes a hatvány) 36x2y2-18xy2=

7xy+14x2=



Meg még annyi, hogy ez az egyenlet: x+1=1 (a négyes fölé törtvonal kell) és azt írja hogy old meg az egyenletet a racionális számok halmazán, mi az? SEGTSÉG!

4



2013. máj. 7. 19:06
 1/2 A kérdező kommentje:
Van a szöveg végén a 4-es szám, az a négyes az x+1 alá kell és közéjük törtvonal!!!
2013. máj. 7. 19:09
 2/2 anonim ***** válasza:

(a+b)-2(a-b)+7b=a+b-2a+2b+7b=10b-a

14xy+21x= 7x*(2y+3)

36x^2y^2-18xy^2=18xy^2(2x-1)

7xy+14x^2= 7x*(y+2x)



(x+1)/4=1 /*4

x+1 =4 /-1

x=3

2013. máj. 7. 20:41