7. osztályos vagyok, megy úgy az algebra, egyenlet, egyenlőtlenség, de pár feladat megfogott:(
(a+b)-2(a-b)+7b=
14xy+21x=
(a kettes a hatvány) 36x2y2-18xy2=
7xy+14x2=
Meg még annyi, hogy ez az egyenlet: x+1=1 (a négyes fölé törtvonal kell) és azt írja hogy old meg az egyenletet a racionális számok halmazán, mi az? SEGTSÉG!
4
2013. máj. 7. 19:06
1/2 A kérdező kommentje:
Van a szöveg végén a 4-es szám, az a négyes az x+1 alá kell és közéjük törtvonal!!!
2013. máj. 7. 19:09
2/2 anonim válasza:
(a+b)-2(a-b)+7b=a+b-2a+2b+7b=10b-a
14xy+21x= 7x*(2y+3)
36x^2y^2-18xy^2=18xy^2(2x-1)
7xy+14x^2= 7x*(y+2x)
(x+1)/4=1 /*4
x+1 =4 /-1
x=3