VII. osztaly2013. máj. 5. 20:32
1/5 bongolo válasza:
7. osztályban szerintem próbálgatással.
Az látszik, hogy y többszöröse kell legyen x, úgyhogy nézd meg az x=1-et, 2-őt, 3-at, és y-ként x-nek néhány többszörösét (dupla, 3-szoros, 4-szeres), ki fog jönni.
2/5 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom így ahogyan mondod :)
2013. máj. 6. 07:33
3/5 A kérdező kommentje:
kijott hogy y^2 = x(y-1) és ha jól látom akkor egyedüli varriáns az lenne hogy y=2 és x=4 Igy van????
2013. máj. 6. 13:49
5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. máj. 6. 15:27