Oldd meg a valós számok halmazán a 3^x+1 ⋅ 2^x =108 egyenletet?

2012. dec. 1. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
x=15
2012. dec. 1. 19:07
 2/6 A kérdező kommentje:
levezetnéd?
2012. dec. 1. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:

3ˣ⁺¹ * 2ˣ = 108

3ˣ*3*2ˣ=108

3ˣ*2ˣ=36

(2+3)ˣ=36

6ˣ=6²


Exponenciális egyenlet szigorúan monoton


x = 2

2012. dec. 1. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Javítás: (2*3)ˣ
2012. dec. 1. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit írnék:

[link]

2012. dec. 1. 19:15
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.:)
2012. dec. 1. 19:32