matek2012. jún. 13. 14:54
1/2 anonim válasza:
Elvégzed a négyzetre emeléseket, rendezed, másodfokú egyenlet megoldóképletét ráküldöd és kész.
2/2 anonim válasza:
(3x-4)^2-(6x-7)^2=0
Ez a^2-b^2 alakú, és megtanultad már, hogy
a^2-b^2=(a-b)*(a+b)
Vagyis
[3x-4-(6x-7)]*[3x-4+(6x-7)]=0
[3-3x]*[9x-11]=0
Innen leolvasod, hogy x=1, x=11/9 a megoldások.
(A szorzat akkor 0, ha egyik tagja 0...)