Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán?! (3x-4) a négyzeten- ből (6x-7) a négyzeten = 0.

matek
2012. jún. 13. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvégzed a négyzetre emeléseket, rendezed, másodfokú egyenlet megoldóképletét ráküldöd és kész.
2012. jún. 13. 15:54
 2/2 anonim ***** válasza:

(3x-4)^2-(6x-7)^2=0


Ez a^2-b^2 alakú, és megtanultad már, hogy

a^2-b^2=(a-b)*(a+b)


Vagyis


[3x-4-(6x-7)]*[3x-4+(6x-7)]=0

[3-3x]*[9x-11]=0


Innen leolvasod, hogy x=1, x=11/9 a megoldások.

(A szorzat akkor 0, ha egyik tagja 0...)

2012. jún. 13. 16:07