2012. jún. 13. 14:19
1/2 anonim válasza:
(x-x1)(x-x2) = 0
vagyis:
(x+2)(x-1) = 0
x² + x - 2 = 0
Lehet a Viete osszefuggesekkel is dolgozni, de ugy hosszadalmasabb.
2/2 anonim válasza:
Előző hozzászólót annyiban korrigálnám, hogy az ide vonatkozó képlet a(x-x1)(x-x2), vagyis bármely, ilyen alakban felírt másodfokú egyenlet a-szorosának (a nem egyenlő 0) is ugyanezek a zérushelyei, vagyis az egyenelet megoldásai.