Matematika?! írjon fel olyan másodfokú egyenletet, melynek gyökei: x1= -2 x2= 1


2012. jún. 13. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(x-x1)(x-x2) = 0


vagyis:

(x+2)(x-1) = 0


x² + x - 2 = 0


Lehet a Viete osszefuggesekkel is dolgozni, de ugy hosszadalmasabb.

2012. jún. 13. 14:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólót annyiban korrigálnám, hogy az ide vonatkozó képlet a(x-x1)(x-x2), vagyis bármely, ilyen alakban felírt másodfokú egyenlet a-szorosának (a nem egyenlő 0) is ugyanezek a zérushelyei, vagyis az egyenelet megoldásai.
2012. jún. 14. 20:33