Hogyan kell kiszámolni egy háromszög magasságát ha mind a három oldala 6cm?


2013. máj. 5. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

szabályos háromszög,tehát a magasság 2 egyenlő részre osztja az alapot.a pitagorasz tétellel:

6^2=3^2+m^2

innen kifejezed a m-et

2013. máj. 5. 19:52
 2/7 anonim válasza:
Pitagorasz-tétellel. Berajzolod a magasságot, ami ugye felezi az adott oldalt, mivel a háromszög szabályos. Innen pedig már ki tudod számolni a magasságot Pitagorasz-tétellel. 3^2+m^2=6^2
2013. máj. 5. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel szabályos háromszögről van szó, ezért a magasságvonal felezi az oldalt is (vagyis 3-3 cm-es részekre osztja), és a magasságvonal merőleges is az adott oldalra. Így egy derékszögű háromszöget kapsz, aminek a befogója 6 cm, egyik átfogója 3 cm és a másik átfogó a magasságvonal(m). Ezután felírod a Pitagorasz-tételt: m^2+3^2=6^2. Ebből kijön, hogy az m=5,196 cm.
2013. máj. 5. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló feladathoz készítettem azt az ábrát:

[link]

A te feladatod is szabályos háromszög, ezt kellene jól megértened!

2013. máj. 5. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok, az előzőben felcseréltem az átfogó és befogó szavakat. Íme a javított változat: Mivel szabályos háromszögről van szó, ezért a magasságvonal felezi az oldalt is (vagyis 3-3 cm-es részekre osztja), és a magasságvonal merőleges is az adott oldalra. Így egy derékszögű háromszöget kapsz, aminek az átfogója 6 cm, egyik befogója 3 cm és a másik befogó a magasságvonal(m). Ezután felírod a Pitagorasz-tételt: m^2+3^2=6^2. Ebből kijön, hogy az m=5,196 cm.
2013. máj. 5. 19:56
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. máj. 5. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:

1.) Hérón képlet, ahol az s = K/2 és K=a+b+c

2.) Terület= a*m(a)/2 -> kész.

2013. máj. 5. 20:26