2013. máj. 5. 19:47
1/7 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
szabályos háromszög,tehát a magasság 2 egyenlő részre osztja az alapot.a pitagorasz tétellel:
6^2=3^2+m^2
innen kifejezed a m-et
2/7 anonim válasza:
Pitagorasz-tétellel. Berajzolod a magasságot, ami ugye felezi az adott oldalt, mivel a háromszög szabályos. Innen pedig már ki tudod számolni a magasságot Pitagorasz-tétellel. 3^2+m^2=6^2
3/7 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Mivel szabályos háromszögről van szó, ezért a magasságvonal felezi az oldalt is (vagyis 3-3 cm-es részekre osztja), és a magasságvonal merőleges is az adott oldalra. Így egy derékszögű háromszöget kapsz, aminek a befogója 6 cm, egyik átfogója 3 cm és a másik átfogó a magasságvonal(m). Ezután felírod a Pitagorasz-tételt: m^2+3^2=6^2. Ebből kijön, hogy az m=5,196 cm.
4/7 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Hasonló feladathoz készítettem azt az ábrát:
A te feladatod is szabályos háromszög, ezt kellene jól megértened!
5/7 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
A 3. válaszoló vagyok, az előzőben felcseréltem az átfogó és befogó szavakat. Íme a javított változat: Mivel szabályos háromszögről van szó, ezért a magasságvonal felezi az oldalt is (vagyis 3-3 cm-es részekre osztja), és a magasságvonal merőleges is az adott oldalra. Így egy derékszögű háromszöget kapsz, aminek az átfogója 6 cm, egyik befogója 3 cm és a másik befogó a magasságvonal(m). Ezután felírod a Pitagorasz-tételt: m^2+3^2=6^2. Ebből kijön, hogy az m=5,196 cm.
6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. máj. 5. 20:01
7/7 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
1.) Hérón képlet, ahol az s = K/2 és K=a+b+c
2.) Terület= a*m(a)/2 -> kész.