Matek házi: Mekkora a szabályos háromszög TERÜLETE, ha oldala 6 cm? Hogyan kell kiszámolni?

2012. dec. 15. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Koszinusz tétellel például- Megvan hozzá minden adat.
2012. dec. 15. 19:45
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


T=1/4*√3*a^2=1/4*√3*6^2=9*√3, ami körülbelül 15,59 négyzetcentiméter.

2012. dec. 15. 19:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. dec. 15. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

google, első találat.

2012. dec. 15. 20:18