Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Minden fajta háromszög terület...

Minden fajta háromszög területét ugyanúgy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

Tehát mindenhol működik az a*m/2?

Idén érettségizem, most kezdtünk el ismételni, legelőször is a mai házi feladattal, mindenki oldja meg belőle azt, amit tud. A suliban maradt a függvénytáblázatom, így nem tudom kikeresni, nem kérem a válaszokat, hogy milyen buta vagyok. Köszi előre is!


2013. jan. 7. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, minden háromszögre érvényes
2013. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :)
2013. jan. 7. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért lennél buta?

Amúgy igen, mindenhol működik amennyiben az 'a' alatt a háromszög egyik oldalát, az 'm' alatt pedig az ezen oldalhoz tartozó magasságot érted.

(Területszámításnál mindig a megfelelő, egymásra merőleges szakaszok hosszát szorozzuk össze.)

2013. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ezzel az a*m-mel annak a téglalapnak a területét számolod ki, amibe éppen belefér a háromszög. Azért kell kettővel osztani, mert ugye ha magasság vonal szerint szétbontjuk a háromszöget és a téglalapot, akkor a háromszög 1-1 oldala lenne a "kis" téglalapok átlói.


Remélem érthetően írtam :).

2013. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Azért, mert utánanéztem itt pár háromszöges kérdésnek, és ilyen kommentek jöttek, hogy a kérdező hol a vérben volt az elmúlt 4 év matekóráin, miért ilyen ostoba, stb.

2013. jan. 8. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!