Valaki elmagyarázná, segítene?


A {bn }

mértani sorozat hányadosa 2, első hat tagjának összege 94,5.

Számítsa ki a sorozat első tagját! Válaszát indokolja!



2013. máj. 5. 10:57
 1/1 doracell ***** válasza:

Ez a képlet az első n tag összegére:

Sn=(a1[(q^n)-1]/q-1

Tehát a1=Sn(q-1)/[(q^n)-1]

a1=94,5/[(2^6)-1]=94,5/(64-1)=1,5

Ell.

Az első hat tag:

1,5; 3; 6; 12; 24; 48

Ezek összege 94,5

2013. máj. 5. 11:35