A {bn }
mértani sorozat hányadosa 2, első hat tagjának összege 94,5.
Számítsa ki a sorozat első tagját! Válaszát indokolja!
2013. máj. 5. 10:57
1/1 doracell válasza:
Ez a képlet az első n tag összegére:
Sn=(a1[(q^n)-1]/q-1
Tehát a1=Sn(q-1)/[(q^n)-1]
a1=94,5/[(2^6)-1]=94,5/(64-1)=1,5
Ell.
Az első hat tag:
1,5; 3; 6; 12; 24; 48
Ezek összege 94,5